Droga do kampusu PŁ wypięknieje

Dzięki zaangażowaniu społeczności akademickiej Politechniki Łódzkiej oraz Budżetowi Obywatelskiemu odcinek ten zmieni się w zieloną aleję i uzyska dodatkowe oświetlenie dzięki nowym latarniom. Zgłoszony przez pracowników i studentów naszej uczelni projekt „Zielony kampus – ogród na Skorupki” otrzymał 886 głosów w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022/2023, co zapewniło mu pierwsze miejsce na osiedlu Stare Polesie.

Ulica Skorupki na odcinku znajdującym się obok Archikatedry została wyremontowana już kilka lat temu. Jednak pomiędzy ul. Wólczańską i Stefanowskiego nadal pozostaje w stanie wymagającym przebudowy. Teraz odcinek przy ul. Skorupki, z którego studenci wchodzili na kampus B PŁ, zyska nowy blask.

Projekt nowego odcinka ul. Skorupki został przygotowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego "Circula". Studenci mają na swoim koncie projekt woonerfu przy ulicy Stefanowskiego, który został zrealizowany z budżetu obywatelskiego w 2021 roku.

Jest nam niezmiernie miło, że społeczność Politechniki kolejny raz pomogła nam w wygranej. Cieszymy się, że możemy przyczyniać się do pozytywnych zmian w najbliższej okolicy uczelni z pożytkiem dla jej studentów, pracowników oraz okolicznych mieszkańców. Z niecierpliwością czekamy na szybkie zazielenienie ulicy Skorupki i kolejne, wspólne projekty w przyszłości

– mówi Wojciech Dolecki, przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej „Cirkula”, student na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ, II lider projektu.

Rozpoczęcie prac remontowych jest przewidzanne na drugą połowę 2023 r.

Remont na ul. Skorupki stanowi kontynuację poprzednich zwycięskich projektów zgłoszonych przez nas do ŁBO. Dzięki nim ul. Stefanowskiego, stanowiąca łącznik pomiędzy kampusami A i B, została wyremontowana, a na odcinku rozpoczynającym się od ul. Radwańskiej przybrała formułę woonerfu. Tegoroczny projekt wymagał dużego zaangażowania, szczególnie w zakresie ustaleń z Zarządem Dróg i Transportu UMŁ. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się doprowadzić do poddania wniosku głosowaniu w ramach działań osiedlowych i uzyskać wystarczającą liczbę głosów do jego realizacji

– mówi Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni PŁ oraz I lider projektu.

Prace remontowe powinny się zakończyć do końca roku 2023.